O AKADEMII

アカデミー

DOŚWIADCZENIE, PASJA, WYTRWAŁOŚĆ

To wartości, którym hołdujemy w „Akademii Aikido Kobayashi”. Nie ma znaczenia, czy jesteś gruby, chudy, niski, wysoki, sprawny czy nie. Liczy się tylko to, czy masz chęci i serce by coś zmienić w swoim życiu. Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na zrzucenie kilogramów, rekreacji, poprawy sprawności fizycznej, czy wyładowania się – musisz wykrzesać w sobie tą iskrę, która pozwoli Ci na podjęcie konkretnych działań w wytyczonym sobie kierunku. Resztę zostaw Nam i naszemu doświadczeniu, którym chętnie się z Tobą podzielimy.

W „Akademii Aikido Kobayashi” stawiamy na wszechstronny rozwój fizyczny osiągany małymi krokami i sukcesami w drodze do wyznaczonego, długofalowego celu. Dobór ćwiczeń i środków metodycznych nigdy nie jest przypadkowy i wynika z naszego wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu zajęć z grupami wiekowymi w każdym przedziale. Jesteśmy młodą szkołą i w tym tkwi nasza siła – mamy pasję i determinację by stworzyć prężnie działające dojo z uczniami, którzy będą jego chlubą i wizytówką.  Współpracujemy z wieloma doświadczonymi mistrzami aikido. Mamy możliwość organizacji stażów i obozów z najwybitniejszymi mistrzami szkoły Kobayashi w Polsce. Posiadamy wiedzę z zakresu kultury fizycznej nie tylko teoretyczną, lecz popartą wieloletnią praktyką i osiągnięciami naszych uczniów.

I w końcu - propagujemy wartości, gdyż aikido w swojej istocie takie właśnie powinno być. Aikido jak żadna inna sztuka walki powinno swoich adeptów „wychowywać” i przygotowywać na trudy życia i codzienności. Szczególnie dzieciom w dzisiejszych czasach powinno się wpajać poczucie własnej wartości, troskę o partnera, uczciwość, solidność i wytrwałość w dążeniu do celu. Nic tak nie uczy wytrwałości jak pokora. Nic tak nie uczy pokory jak wytrwałość.