KADRA

人員

BARTŁOMIEJ "Redaktor" WOJTYCZKA
(1 kyu Aikido Kobayashi Ryu)


Urodzony w kwietniu 1975 r.
Z zawodu informatyk specjalizujący się w sieciach komputerowych.

Zafascynowany takimi mistrzami jak Bruce Lee czy Jean-Claude Van Damme – z racji predyspozycji (sempai Bartłomiej ma aż 205cm wzrostu :) swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął od dyscyplin „kopanych”. W 1988r od Karate Kyokushin, następnie Jiujitsu. W późniejszym okresie, ze względu na wyżej wspomniane warunki fizyczne, rozpoczął treningi Taekwon-Do ITF, w której to dyscyplinie realizował się przez parę następnych lat.

Następnie jego przygoda ze sztukami walki skończyła się na jakiś czas z powodu założenia rodziny i sporej ilości obowiązków. Równocześnie zaczął fascynować się kulturą Japonii oraz postacią Miyamoto Musashi. Jako dojrzały już ojciec i głowa rodziny pojawił się na treningach aikido w AAK i zafascynowało Go, że mimo jego masy i gabarytów trener rzuca Nim bez większego problemu o matę.

Bardzo szybko sensei Tomasz Nowak zaobserwował u Niego predyspozycje do pracy z dziećmi (sempai Bartłomiej „ogarnia” na macie i wychowuje trójkę swoich pociech – każdą dysponującą energią małej elektrowni :) oraz chęć do pomagania przy treningach młodych zawodników. W końcu sempai Bartłomiej, mimo niedługiego stażu w AAK stał się jednym z instruktorów sekcji zlokalizowanej w SDK Kopernik w Legnicy.

W październiku 2019 roku zdał egzamin na 1 Kyu Aikido Kobayashi Ryu

Jego starszy syn ćwiczy już w grupie dorosłych oraz asystuje ojcu w prowadzeniu zajęć, zaś dwoje młodszych dzieci trenuje w grupie średniozaawansowanej i zaawansowanej.