KADRA

人員

TOMASZ NOWAK
(3 dan Aikido Kobayashi Ryu)


Urodzony w kwietniu 1987r.
Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie.

Od dziecka zafascynowany sztukami walki oraz ich przesłaniem. Aikido trenuje nieprzerwanie od 2002 roku, swoje pierwsze kroki stawiając pod okiem Grzegorza Koneckiego. Stało się Jego życiową pasją i celem. Już stawiając pierwsze kroki w tej sztuce marzył o prowadzeniu zajęć – zdobywał więc doświadczenie asystując na treningach dzieci w każdej wolnej chwili.

Zaraz po zdobyciu uprawnień instruktorskich rozpoczyna pracę jako instruktor w Swarzędzu pod Poznaniem. W 2007r dostaje promocję na stopień 1 dan i zaczyna pracę jako instruktor w organizacji KMAA. W 2012r zdaje na stopień mistrzowski 2 dan i zakłada własną szkołę o nazwie „Akademia Aikido Kobayashi” w Legnicy.

W 2013r rozpoczyna treningi posługiwania się nożami oraz włoskiej szermierki pod okiem mistrza Simone Moffa. W tym samym roku rozpoczyna treningi boksu, a od 2018r – tajskiego boksu.

Od lat stara się „urealniać” techniki aikido łącząc je z rozwiązaniami technicznymi innych stylów walki i pilnując jednocześnie, aby nie straciło swojej atrakcyjności i przesłania. Działając nieprzerwanie na polu sztuk walki wyszkolił wielu instruktorów oraz wychowanków z mistrzowskimi stopniami.